درون گرا- حسی - فکری- ملاحظه کننده

درون گرای حسی تفکری ملاحظه کننده

درون گرای حسی تفکری ملاحظه کننده

درون گرای حسی تفکری ملاحظه کننده( ادراکی) آنها افرادی کنجکاو، ساکت و اسرارآمیز هستند. همچنین مستقل و نیز بر اساس انتظارات دیگران رفتار نمی کنند .آنها به استقبال چالش می روند کارکرد غالب آنها تفکر است. حس کارکرد کمکی اول است و کارکردخنثی آنها احساس است ذکر این نکته است در تیپ‌های Estj,Entj,Istp,Intp کارکرد غالب آنها تفکر است .نکات کلیدی:

منطقی

دقیق و ریزبین

واقع گرا

ماجراجو

مستقل

تحلیلگر

عملگرا

استاد حل مسئله

به استقبال چالش می رود

ویژگی‌های Istp ها

اشخاصی هستند که به موضوعات علمی فکر می‌کنند و واقع بین هستند، اما خلق و خوی آنها ثابت و یکنواخت است .

در هنگام بحران از کارکرد اصلی خود به خوبی برای به حل مسئله استفاده می کنند و در برخورد با چالش به خوبی و موثر عمل می‌کنند. آنها آدم های پرحرفی نیستند اشخاصی مدیر مبتکر و انطباق پذیر هستند آنها افرادی غیر احساسی و خونسرد که رفتار سختگیرانه ندارند و به دنبال کنترل دیگران نیستند . مهمترین پیام آنها به دیگران این است که ما را به حال خودمان بگذارید تا راحت تر زندگی کنیم. تمایلی برای تغییر دیگران ندارد، آنها مشاوره روانشناس خوبی نخواهند شد.

حریم خصوصی آنها معمولاً بسته است برای همین دیگران به راحتی نمی‌توانند وارد حریم خصوصی آنها  شوند آنها منتقدانی هستند که به راحتی به نتیجه گیری منطقی دست می یابند، برای اینکه دیگران نتایج آنها را بهتر درک کنند باید این افراد درباره نتایج خود با دیگران صحبت کنند. کارکرد حسی آنها راهی را فراهم می کند و اطلاعات جدید استقبال کنند اما آنها به درک معنا از جمع آوری اطلاعات برایشان بیشتر اهمیت دارد پس کارکرد حسی و کار کرد تفکر این افراد آنها را به افرادی سودمند که به‌ جنبه های کاربردی مسائل فکر می‌کنند، تبدیل می کند و اگر نتوان از چیزی استفاده کرد در آن صورت برای آنها جالب نیست.  سازماندهی داده ها و اشیا برایشان مهم است و چندان به دنبال سازماندهی افراد و موقعیت ها نیستند پس به عنوان مدیر یک شرکت مطلوب نیستند و هرگز نباید آنها را در این جایگاه قرار دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *