مقالات

انجمن روانشناسی اروپا

انجمن روانشناسی اروپا
انجمن روانشناسی اروپا

انجمن روانشناسی اروپا (efpa) سازمانی در اروپا برای انجمن‌های ملی روان‌شناسان است و در حال حاضر انجمن‌هایی از 38 کشور اروپایی، از جمله تمامی 27 کشور عضو اتحادیه اروپایی را تشکیل می‌دهد.

efpa که در سال 1981 تأسیس شد، دارای سنت طولانی در توسعه روانشناسی (از طریق ارتقاء استانداردهای علمی و حرفه ای)، کمک به جامعه (با استفاده از دانش و شایستگی های روانشناختی در حمایت به ویژه از اهداف توسعه پایدار سازمان ملل) و خدمت به روانشناسان (با پیشرفت، ترویج و حمایت از حرفه روانشناسان در سطح ملی و اروپایی).

درحال حاضر به دلیل ویژیگیهای علمی منحصر به فرد آن تعدادی از روانشناسان سایر کشورهای خارج از حوزه اتحادیه اروپا عضو آن شده اند، یکی از این روانشناسان محمد خرسندی روانشناس به روش یونگ است.

efpa دارای شبکه‌ای متشکل از 350000 روانشناس از طریق انجمن‌های عضو خود (روانشناسان حرفه‌ای و محققین) و بسیاری از ذینفعان از جمله سازمان‌های عضو وابسته است که جنبه‌های روان‌شناسی را در سطح اروپا نشان می‌دهند و سازمان‌های آموزشی و دانشجویی اروپایی عضو وابسته.

efpa در بسیاری از پروژه‌های تحقیق و توسعه با بودجه کمیسیون اتحادیه اروپا شریک است. efpa استاندارد اروپایی آموزش، آموزش حرفه ای و شایستگی در روانشناسی را تعیین می کند.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *