برون گرا- شهودی- احساسی- ملاحظه کننده

برونگرای شهودی, احساسی ,ملاحظه کننده

برونگرای شهودی, احساسی ,ملاحظه کننده

ایتیپ  Enfp، برونگرای شهودی, احساسی ,ملاحظه کننده (ادراکی)، فردی آرام و پر احساس است به شهود خود اعتماد می‌کند و با هیجان و انگیزه پیش می‌رود .افرادی چون چارلز دیکنز والت دیسنی و مارک تواین را میتوان معرف این تیپ دانست.

کارکرد اصلی این تیپ شهودی ، کارکرد کمکی اول احساسی و کارکرد خنثی،حس است .

نکات کلیدی:

تخیل بالا، خلاق صمیمی ، برونگرا، شهود، تمرکز بر احتمالات سریع. شما یه مرکز روانشناسی مرکز مسیر درست برای انجام این تست مراجعه کنید.

آنها افرادی هستند که به دنبال معنای پشت واقعیات هستند که خود برون گرا درک آن جنبه هایی از جهان است که توسط عملکردهای دیگر دریافت نمی شود.

افرادی شهودی چیزهایی را درک می‌کنند که انگار حضور ندارند این افکار شهودی،  ناگهان جرقه میزند.

افراد شهودی برون گرایانه مسیرش به بیرون است ،اما شهود درونگرا به تصویر ذهنی که از زندگی ساخت تاکید دارد و جذب آن می شود.

در برون گراها گرایش به سمت اشیا و آدم های دیگر هست می توان گفت که توانایی بالا در حس کردن چیزهایی دارد که در عمیق‌ترین لایه‌های روان وجود دارد.

افراد شهودی هر چیز جدید و در حال ایجاد ای را حس می کنند و همیشه به دنبال احتمالات هستند.

احساس مهریانی

ویژگی این تیپی آنها به دلیل وجود این افت شهود و احساس مهربان در صمیمی آزمون ها هستند آنها بیش از اندازه حساس و به شدت عاطفی و در خیلی از موارد غیر واقع بینانه هستند.

زمانی که  آنها ترجیح ادراکی پی داشته باشند اغلب سبک آرامی در تربیت فرزندان خود دارند و برای آنها مشخص کردن حد و مرز دشوار است.

آنها مشتاقانه به دنبال تغییر هستند و با دیدی مثبت به آینده نگاه می کنند فردی خلاق و فعال و خیال پرداز هستند شروع پروژه برای آنها لذت بخش و جذاب است.

اما معمولاً به دلیل ترجیح ادراکی پی آنها علاقه کمی در به سرانجام رساندن کارها دارند این تیم به دلیل اینکه احساس می کنند نباید از چیزی جا بمانند تصمیمات آنی می گیرند که در ادامه مسیر ممکن است با مشکلاتی روبه‌رو شوند.

کارکرد کمکی  احساسی به آنها کمک می‌کند برای تمرکز روی چشم انداز و نقد آن دنیای وسیع تری داشته باشند.

آنها به راحتی درباره احساسات خود صحبت می‌کند و به اتفاقات زندگی ممکن است واکنش‌های شدید نشان دهند.

آنها چند پروژه را همزمان شروع می کنند چون شروع هر کاری آنها را به هیجان می‌آورد مشاغلی مثل نقاشی روانشناسی رستوران داری و ماساژ درمانگری.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *