برون گرا- حسی - فکری- ملاحظه کننده

برون گرای حسی، فکری  ملاحظه کننده

تیپ شخصیتی  Estp برون گرای حسی، فکری  ملاحظه کننده

فردی که تیپ estp را دارد فردی است که به استقبال خطر می‌رود و چالش را دوست دارد او فردی پر انرژی فعال گوش به زنگ ماجراجویی، تکانه ای ،متقاعد کننده و شایسته است. کاررکرد اصلی حس برونگرا ست با کارکرد کمکی متفکرانه و کارکرد خنثی، شهود درونگرا و از کمکی دوم میتوان احساس را نام برد. این تیپ با توجه به جهان اطراف خود دارد و مواجهه با چالش‌ها و هیجان زده می کند. رویکرد و به زندگی منطقی و تحلیل گرا است و حس دقیق نسبت به کارکرد اشیا و رویدادها و افراد جهان دارد شخصیت پاتریک جین در سریال ذهن خوان معرف خوبی برای این تیپ از مشاغل مناسب بازیگر مدیرهنری طراحی باز مدیر تبلیغات مددکار اجتماعی کارگردان تئاتر آنها فردی عملگرا هستند و برای یادگیری و توسعه مهارت های زودبازده و یافتن روش های برای استفاده ستم های موجود تاکید دارند آنها پر انرژی و بی‌تکلف و واقع گرایان انطباق پذیر هستند و عاشق تجربه کردن زندگی هستند .

ویژگی های کلیدی

غیرقابل‌پیش‌بینی

پر انرژی

خود انگیخته

شو خ طبع

سرعت اقدام :آسان

کاشف کارهای جدید و روابط جدید

در لحظه زندگی میکند

شاد بودن

آنها با e خود از بیرون انرژی می‌گیرند با کارکرد S به حقایق و واقعیت ها توجه دارند .

(Tتفکر) به اصول منطقی و انه تصمیم گیری پایبند هستند و P آنها (ادراکی بودن) میخواهد برنامه باز و انعطاف پذیری داشته باشند پس هرگز آنها را به عنوان مدیر پروژه خود انتخاب نکنید .

ویژگی دیگر آنها صراحت و قاطع بودن آنها است .انرژی بالای آنها باعث می‌شود تا آنها پیوسته در ارتباط با تلاش باشند estp برونگرا حسی متفکر ملاحظه کننده اغلب به واسطه لذت خود فعالیت و کار به هیجان می آیند به طور مثال از شرکت در ورزش به خاطر فعالیت ورزشی لذت می‌برند و مهارت آنها ناشی از علاقه مندی به غرق شدن در خود عمل است نه تمایل به برنده شدن .پس اگر می‌خواهید سازمانی داشته باشید که اول باشد هرگزچنین فردی را مدیرعامل خود نکنید .آنها فرد هستند که ساختارهای یکنواخت، باعث خستگی و دلسردی آنها می‌شود وگاه و  بیگاه مقرراتی را که از نظر این تیم‌ها محدود کننده است باید تغییر کند رشدT( تفکر) به او کمک می کند روی اهداف تمرکز کند و آنها را تعریف دقیق تر کنم آنها فردی هستند که علاوه بر اینکه دوست دارد به خود خوش بگذرد علاقه مند این هستند که به دیگران هم خوش بگذرد.

از ویژگی آنها گرایش به رهبری است در واقع بحرانی و چالش ها اعتماد به نفس لازم را دارند فردی خوش لباس ، مارک  دار بارنگ های چشم نواز را روشن هستند .

به طوری که کلی estpها افرادی ورزش دوست ،جستجوگر، مشکل گشا ،اهل شادی، انعطاف پذیر و مراودات فراوان پرحرف و لطیفه گو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *