کهن الگوها

بهبود اضطراب

بهبود اضطراب
بهبود اضطراب

بهبود اضطراب یکی از دغدغه های افرادی است که گرفتار حداقل یکی از انواع اختلات اضطرابی شده اند ، اما اختلالات اضطرابی فراتر از نگرانی یا ترس موقتی است . برای افراد مبتلا به اختلال اضطرابی، اضطراب از بین نمی رود و می تواند با گذشت زمان بدتر شود .

این علائم می تواند در فعالیت های روزانه مانند عملکرد شغلی، تکالیف مدرسه و روابط تداخل ایجاد کند . انواع مختلفی از اختلالات اضطرابی وجود دارد، از جمله اختلال اضطراب فراگیر، اختلال هراس، اختلال اضطراب اجتماعی و اختلالات مختلف مرتبط با فوبیا.

یکی از مهم ترین این اختلال اضطراب فرگیر است ، اختلال اضطراب فراگیر (GAD) معمولاً شامل یک احساس مداوم اضطراب یا ترس است که می تواند در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند . افرادی که با GAD زندگی می کنند، برای ماه ها، اگر نه سال ها، مکرر اضطراب را تجربه می کنند.

اما مهم ترین مساله در درمان اضطراب شناخت و پیدا کردن کهن الگویی است که فرد بیش از اندازه از آن استفاده می کند به گونه ای که خود باعث اضطراب بیشتری در فرد می شود یکی از عقده های ناشی از آن عقده کمال گرایی است که خود تولید کننده استرس در فرد است .

هر فردی در مقطعی از زندگی خود احساس اضطراب دارد. برای مثال، ممکن است در مورد شرکت در یک امتحان، یا انجام یک آزمایش پزشکی یا مصاحبه شغلی احساس نگرانی و اضطراب کنید.

اما برخی از افراد به سختی می توانند نگرانی های خود را کنترل کنند. احساس اضطراب آنها ثابت تر است و اغلب می تواند بر زندگی روزمره آنها تأثیر بگذارد.

دکتر محمد خرسندی روانشناس یونگی

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *