درون گرا- شهودی- فکری- ملاحظه کننده

درونگرای شهودی متفکر ادراکی ملاحظه کننده

درونگرای شهودی متفکر ادراکی ملاحظه کننده
درونگرای شهودی متفکر ادراکی ملاحظه کننده

درونگرای شهودی متفکر ادراکی ملاحظه کننده از این شخصیت به عنوان فردی که متفکر در حل مسائل نبوغ خاصی دارد. این افراد به دلیل nt جز دسته دانشگراها محسوب می شود . آنها به شدت منطقی و تحلیل گر هستند.

در این تیپ کارکرد قالب تفکر است و کارکرد دوم کمکی اول شهود است آنها از چالش استقبال می‌کنند و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند. در شرایط بحرانی آرامش خود را حفظ می‌کنند . می‌شود گفت بیش از اندازه خونسرد هستند. نکات کلیدی :

کنجکاو

خونسرد

منطقی

مستقل

انطباق پذیر

واقع‌گرا و

عینی بر

مبتکر و خلاق

دارای ‏iفکار پیچیده

عاشق ایده های نو

دوست داره چالش

‏intp ها به دور از احساس و  اساس عقل و منطق تصمیم گیری می کنند. آنها به طور طبیعی اییده ها و رویدادها را مورد شک و نقد قرار می دهند زیرابه دنبال درک بهتری  از جهان هستند آنها به دنبال ایجاد ایجاد نظم جدیدی در جهان نیستند و به دلیل انطباق پذیری که دارم به دنبال کنترل کردن چیزی در جهان نیستند به دلیل اینکه کارکرد خنثی آنها احساسات است به نیازها و احساسات دیگران توجه کمی دارند، به همین دلیل هم به آدم ها کمک چندانی نمی کند و به این مسائل بی توجه هستند.

اما در مقابل به افرادی که محتاج یادگیری هستند صبور هستند به دلیل ویژگی درونگرایی آنها ارتباط با آنها چندان کار آسانی نیست  دلیل قدرت پی در آنها توجه چندانی به جزئیات ندارند و همین مسئله می‌تواند باعث شود آنها حقایق زیادی یا مهم را از دست بدهند.  اما itnp ها با سرعت بالا  اطلاعات جدید را دریافت کرده و بلافاصله از آنها  نتیجه گیری می کنند.

به راحتی اشکالات و کاستی ها را متوجه می شوند و راه حل های فوری به ذهن آنها می رسد و ارائه می دهند آنها ع پروژه انرژی بیشتری به خرج می‌دهند اما در تمام کردن آن امروز و فردا می کنند اگر برای شما مهم است یک پروژه در زمان مشخص به اتمام برسد هرگز نمی توانید روی آنها حساب کنید این افراد شنونده خوبی و نیز خوش مشرب هستند از ویژگی دیگر آنها می‌توان به این نکته اشاره کرد که توصیف ها و تعاریف را به دقت تعریف می‌کنند و تا آنجا پیش می رود که درگیر موشکافی های غیر ضروری می شوند آنها از قدرت تمرکز بالایی برخوردار نبوده و این می‌تواند به آنها کمک کند تا درک عمیق و پیچیده‌ای از موضوعات مورد علاقه خود داشته باشند اما آنها از گذر زمان غافل هستند کارکرد کمکی کارکرده کمکی عمل آنها شهودی n است این کار کرد به آن‌ها کمک می‌کند به مسائل انتزاعی در نمادین تمایل بیشتری داشته باشند و از ایده ها و روش های جدید به وجود می آیند آنها متفکری باهوش و مقاوم هستند آنها در جهان و ایده های انتزاعی سازمان دهندگان خوبی هستند و مسائل را به طور سیستمی و خلاقانه مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *