درون گرا- شهودی- احساسی- داوری کننده

درون گرای شهود احساسی داوری کننده

درون گرای شهودی احساسی داوری کننده
درون گرای شهود احساسی داوری کننده

محمدخرسندی

درون گرای شهود احساسی داوری کننده فردی است که از او به عنوان تسریع کننده تغییرات مثبت نام برده می شود.از ویژگیهای این پیپ صیوری،همدل،توانمند در بیان افکار و احساسات و گرم صمیمی است.

احساسات این تیپ برون ریز است چون ویژگی داوری کننده دارد.او فردی است که دارای چشم انداز و با پشتکار،جدی و قدردان است.او فردی الهام بخش و مشتاق است.

آنها به دنیای درونی احتمالات،ایده ها و معانی پنهان در پشت اتفاقات توجه دارند برای همین عاشق نمادها هستند.این افراد اغلب نگرانی عمیق خود را در مورد دیگران بروز می دهد.

فردی بشدت همدل و به دیگران کمک می کنند تا نیازهای شان را برطرف کند و برای این کار تمتم تلاش خود را به کار می بندد.اما آنها بطور کلی محتاط هستند و دوست ندارندتوجه دیگران را به خود جلب کنند.

او باورهای خود معتقد است و به همین دلیل بسیاری از آنها به رهبرانی الهام بخش تبدیل می شوند.اما مصمم بودن این اشخاص باعث می شود که در اصلاح برنامه های خود غیر قابل انعطاف باشند.

آنها افرادی آرمانگرا هستند که در روابط خود برای اعتماد و صداقت ارزش فراوانی قایل هستند.از آنجا که INFJها به رسیدن به توافق و هماهنگی با دیگران علاقه دارند، دوست دارند اعتبار نقطه نظرهایشان را به دیگران بقبولانند. آنان با تصدیق کردن و با تعریف و تمجید از دیگران همکاری آنها را برای خود می خرند. علاقه ای به اختلاف نداشته و تمایل به رسیدن به توافق با دیگران دارند. این تیپ شخصیتی سعی می کند که تا حد امکان از اختلاف و تعارض فاصله بگیرد.
INFJها اغلب تصمیم گیرندگانی فکور و اندیشمند هستند. آنان مساله را جالب ارزیابی کرده و اغلب قبل از اینکه دست به کار شوند، خوب فکر می کنند. آنها ترجیح می دهند که در هر زمان تنها به یک موضوع بیندیشند.
INFJها ساکت، مهربان و همدل و مردم شناس هستند. به منافع دیگران اهمیت می دهند و دوست دارند که به رفاه و حال خوش دیگران توجه کنند. از احساسات و علایق دیگران خبر دارند و اغلب اوقات با اشخاص سختگیر به راحتی کنار می آیند.

INFJها معمولاً افرادی با شخصیتی پیچیده هستند، و می توانند در ضمن آنکه با احساس هستند، سختگیر نیز باشند. شناخت آنها گاهی سخت است و شخصیت پیچیده آنها اغلب اسباب حیرت دیگران را فراهم می سازد. آنان دوستانی دیرینه دارند و در شرایط مناسب می توانند بر شمار دوستان خود بیفزایند.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *