یونگ

روانشناس به روش یونگ

روانکاوی
روانشناس به روش یونگ

روانشناس به روش یونگ رواشناسی است که تسلط کاملی بر تحلیل خواب ، تکنیک تخیال فعال و اسطوره شناسی دارد . محمد خرسندی از جمله این روان شناسان می باشد که توانایی تحلیل خواب ، استفاده از تکنیک تخیل فعال و آشنا به اسطوره است.

یونگ سالها علاقمند به اسطوره شناسی بود . طی مدت کار در بورقولزلی دریافت که بسیاری از موضوعات افسانه مانند ، در رویاها و خیالات مجانین ظاهر می شود .

تفکر جاری در روانپزشکی این بود که افراد ، باقی مانده های روزانه را حمل می کند ، تصاویری از تجارب عادی روزانه که آگاهانه فراموش شده اما در ناخوداگاه جای گرفته اند .

بخش عمده ی محتوای عصبیت را می توان با توجه به اجزای ذخیره شده از این نوع ، تشخیص داد که از وقایعی سرچشمه گرفته اند که در زندگی بیمار روی داده اند .

این فکر سبب ایجاد نظریه هایی راجع به ناخوداگاه جمعی شد که از نظر یونگ عمیق ترین لایه ی ناخوداگاه بود و از روان بیمار فراتر می رفت(اسنودن 2006 ، ترجمه نورالدین رحمانیان ).

مکتب یونگ

یک یونگین باید این توانایی را داشته باشد که بتواند از طریق تحلیل خواب و تکنیک تخیل فعال وارد عمیق ترین لایه های روان مراحع شود.

«کارل گوستاو یونگ» (Carl Gustav Jung) یکی از افراد تأثیرگذار در تاریخ روانشناسی و بنیان‌گذار «روانشناسی تحلیلی» (Analytic Psychology) است که با توسعه نظریه خود به عنوان یکی از تاثیرگذارترین روانشناسان دنیا معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *