سفر قهرمانی

سفر قهرمانی

سفر قهرمانی

سفر قهرمانی سفری است که فرد تحت نظر یک روانشناس یونگی به التیام زخمهای عاطفی قدیمی و عقده های روانی پرداخته می شود. سفر قهرمانی مهم ترین بخش خود شناسی است.

معمولا بحران های عاطفی ما را به عمیق ترین، تاریک ترین و دردناک ترین لایه روحی سوق می دهد. این سفر فرد را تشویق می کنند تا آن درد و ترس را به یک حکمت هدایت کننده تبدیل شود.

این حکمت هدایت کننده باعث می شود تا فرد به سوی خودآگاهی و رشد عاطفی حرکت کند. پس قهرمان باید تلاش کند تا جنبه های هر کهن الگو را فعال کند.

این فعال کردن برای ایجاد رویکرد متعالی زندگی مورد نیاز است. فرد سفر می کند، با اژدها(مشکلات)مقابله می کند و گنج های درون را کشف می کند.

کهن الگوها در این سفر مهم است، کهن الگوها راهی برای کمک به رمزگشایی عملکرد درونی خود در مقابله با چالشهای زندگی است. تا رویکرد روانی متعادل شود.

“در اسطوره ها قهرمان کسی است که اژدها را فتح می کند، نه کسی که توسط اژدها بلعیده می شود. پس فرد تلاش می کند تا در چاشها از پس مشکلات بربیایید.

اینجا اژدهایی است که یونگ از آن یاد می کند، یعنی اژدهای که مظهر ترس ها و ضعف های ماست. که در این سفر فرد سعی می کند با آن رو به رو شود.

حالا این اژدها می‌تواند یک نیروی بیرونی باشد، یا یک مبارزه درونی از راه ناخودآگاه، اگر بخواهیم از روان رنجوری خود جلوگیری کنیم، باید با آن مقابله کرد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *