یونگ

محمد خرسندی روانشناس یونگی

محمد خرسندی روانشناس
محمد خرسندی روانشناس یونگی

محمد خرسندی روانشناس یونگی حدود 12 سال است که به مطالعه و تحقیق در حوزه یونگ فعالیت می کند و حدود 6 سال نیز به مشاوره و درمان به روش یونگ می پردازد. یونگ درمانی از مراجعان می خواهد که به جای خودی که به دنیای بیرون ارائه می کنند، به خود «واقعی» نگاه کنند.

محمد خرسندی با مطالعه اسطوره و تحلیل خواب و تشخیص کهن الگوهای فردی وارد ضمیرناخوداگاه فرد می شود و به او کمک می کند ریشه های اصلی مشکلاتش یعنی عقده ها را شناسایی کند. یونگ درمانی برگرفته از کار کارل گوستاو یونگ، روانپزشک سوئیسی فعال در اوایل قرن بیستم است.

ایده های او بر بسیاری از انواع درمان های امروزی و همچنین زمینه های هنر، فیلم، موسیقی و فرهنگ به طور کلی تأثیر گذاشته است. اگرچه ما اکنون اغلب از رویکرد او به عنوان درمان یونگ یاد می کنیم، یونگ ترجیح داد آن را روانشناسی تحلیلی بنامد.

روانشناسی یونگ حوزه پیچیده و گسترده ای از عمق درمانی است که برای درک دقیق روش ها و معانی مختلف آن می تواند به سال ها تحقیق و مطالعه نیاز داشته باشد.

روانشناسی یونگ با کسانی که از این مسائل رنج می برند از طریق کاوش در جهت رشد شخصی و تعریف علل تاریخی مشکلات روانشناختی، مانند آسیب های دوران کودکی، کار خواهد کرد. یونگ درمانی به جای تمرکز بر علائم خاص، مانند اضطراب، از رویکردی جامع برای پرورش سلامتی در کل شخصیت استفاده می کند.

هر درمان منحصر به فرد خاصی است که تحت درمان قرار می‌گیرد و تلاش می‌کند تا مشتری را وادار کند تا عناصر عمیق‌تر و گاهی تاریک‌تر ذهن خود را برای یافتن خود «واقعی» خود به جای اینکه چه کسی به دنیا معرفی می‌کند، کند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *