مشاوره در کانادا

مشاوره خانواده در ونکوور

مشاوره خانواده در ونکوور

محمد خرسندی مشاوره فردی و مشاوره رابطه زناشویی در ونکوور است. تا به شما کمک می کند با درک عمیقی از مشکلات خود با شرایط سخت مهاجرت کنار بیایید.

مهمترین مساله این است که هنگام مهاجرت به یک کشور، فرآیند سازگاری با کشور میزبان می تواند از بسیاری جهات استرس زا باشد. یکی از دلایل این استرس استرس فرهنگی است.

این به مشکلاتی اشاره دارد که این مهاجران هنگام سازگاری با کشور میزبان با آن مواجه هستند. پس یک روانشناس با تجریه در این مسیر به شما کمک می کند.

مهاجرت از یک سو و مشکلات زناشویی از سوی دیگر باعث می شود تا شما فشار بیشتری را تحمل کنید. انطباق با سبک زندگی غربی تأثیرات قابل توجهی بر سلامت روان بسیاری از گروه های مختلف مهاجر دارد.

مشخص شده است که فقدان حمایت اجتماعی که اغلب با روند مهاجرت و اسکان همراه است و ناتوانی در رسیدن به وضعیت اقتصادی مطلوب بر وضعیت روانی تأثیر منفی می گذارد.

The Psychology of Immigration | Psychology Today

یادگیری نحوه کنار آمدن در این کشور جدید با حمایت اجتماعی محدود پس از مهاجرت بخشی از فرآیند فرهنگ‌پذیری است، زیرا مهاجرت بسیاری از حمایت‌های سنتی را که مهاجران در کشور خود از آن برخوردار می‌شوند مختل کرده است.

عدم حمایت لازم

مهاجران ممکن است دسترسی کمتری به حمایت اجتماعی داشته باشند و به دلیل موانع زبانی، مشکلات حمل و نقل و خدمات زبانی و فرهنگی نامناسب، نتوانند از خدمات سلامت روان در کشور جدید بهره مند شوند.

محمد خرسندی بهترین روانشناس در ونکوور در این مسیر سخت کنار شماست. پس یک محیط حمایتی، محافظتی و دلپذیر نیز برای حفظ سلامت جسمی و روانی ضروری است.

عدم مشارکت جامعه با مشکلات و بیماری های بهداشتی در بزرگسالان، کودکان و جوانان مهاجر مرتبط است. علاوه بر مهارت زبان، مشارکت در فعالیت های فرهنگی به طور مثبت با شایستگی اجتماعی و منفی با مشکلات سازگاری در بین کودکان مهاجر مرتبط است.

عوامل استرس زای مربوط به فرهنگ پذیری، از جمله از دست دادن حمایت اجتماعی در طول فرآیند مهاجرت، می تواند بر سلامت روان تأثیر بگذارد.

سلامت روانی مهاجران تحت تأثیر تجربیات منفی شغلی در طول دوره اسکان و مشکلات اقتصادی ناشی از آن است.

تبعیض

تبعیض قومی همچنین می تواند به افسردگی و ناراحتی روانی کمک کند. همچنین می تواند منجر به موانعی برای بهره مندی از خدمات سلامت روان شود.

همانطور که تاکنون ذکر شد، در ادبیات تاکید شده است که مهاجران عموماً بیش از شهروندان آن کشور با عوامل استرس زا و مشکلات مواجه هستند. بنابراین تمایل بیشتری به آسیب شناسی هایی مانند افسردگی و اضطراب دارند.

اما علیرغم انواع عوامل استرس زا، دهه ها تحقیق در رشته های مختلف نشان داده است که مهاجران عملکرد بهتری نسبت به افراد غیرمهاجر دارند.

این پدیده پارادوکس مهاجر نامیده می شود.

مشاوره خانواده در ونکوور می تواند به سامان دهی مشکلات خود بپردازید. دکتر محمد خرسندی روانشناس و عضو انجمن روانشناسی آمریکا می باشد.

مهاجرت پدیده ای جهانی است که با معیشت انسان روی زمین وجود داشته است. افراد به دلایل مختلفی از مکانی به مکان دیگر مهاجرت می کنند، اما هدف یا دلیل اصلی تغییر محل سکونت بهبود شرایط زندگی یا فرار از بدهی و فقر است

مهاجرت همچنین یک پدیده اجتماعی است که بر زندگی انسان و محیط اطراف تأثیر می گذارد.

از این رو مهاجرت تأثیر زیادی بر هر منطقه جغرافیایی دارد و به عنوان یکی از سه مؤلفه اساسی رشد جمعیت هر منطقه خاص (دو مؤلفه دیگر مرگ و میر و باروری) شناخته می شود.

مهاجرت شامل مراحل خاصی است که باید طی شود. از این رو، این یک فرآیند است.

در بسیاری از مواقع عدم آمادگی، مشکلات در سازگاری با محیط جدید، پیچیدگی سیستم محلی، مشکلات زبانی، تفاوت های فرهنگی و تجربیات نامطلوب باعث ناراحتی مهاجران می شود.

مشاوره خانواده در ونکوور این امکان را به شما می دهد که تحمل پذیرتر شوید.

نوسازی

با توجه به جهانی شدن، نوسازی، فن آوری های بهبود یافته و تحولات در همه بخش ها، مهاجرت و تأثیر آن بر رفاه انسان موضوعی معاصر است.

مهاجرت انسان پدیده ای باستانی است که همراه با امرار معاش انسان روی زمین آغاز شده است. بر زندگی انسان و محیط اطراف تأثیر می گذارد.

هنگامی که شخصی محل سکونت خود را از یک مرز سیاسی یا اداری به مرز دیگر تغییر می دهد، به آن «مهاجرت» می گویند. مهاجرت یک پدیده اجتماعی است و می توان آن را بخشی از جامعه دانست.

مهاجرت همچنین به عنوان فرآیندی از سازگاری مردم با یک محیط جدید که شامل تصمیم گیری، آمادگی ها، گذراندن مراحل، انتقال فیزیکی به منطقه جغرافیایی دیگر، سازگاری با نیازهای فرهنگی محلی و تبدیل شدن به بخشی از سیستم محلی است، نامیده می شود.

وقتی فردی این فرآیند را طی می کند، تأثیر قطعی بر زندگی او به عنوان یک کل می گذارد.

محمد خرسندی روانشناس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *