مشاوره در کانادا, مقالات

مشاوره طلاق در ونکوور

مشاوره طلاق در ونکوور

طلاق یک غم بزرگ است، بنابراین معمولاً پس از طلاق مراحل غم و اندوه را پشت سر می گذارید. مشاوره طلاق می تواند به شما کمک کند این مراحل عاطفی را پردازش و پشت سر بگذارید.

هنگامی که شما مشکلاتی در روابط دارید، دیدن ویژگی های منفی شریک زندگیتان آسان تر می شود و دیدن ویژگی های منفی خودتان دشوارتر می شود.

این طرز تفکر نادرست است و شما و شریک زندگی تان را درگیر جنگی می کند که چه کسی مقصر بوده است.

طلاق هرگز تقصیر یک نفر نیست و مشاوره طلاق می تواند به شما کمک کند تا متوجه آن شوید.

داشتن شفافیت در مورد نقش و مسئولیت خود در پایان زندگی مشترک اولین قدم برای بخشش شریک زندگی و خود است که برای بهبودی لازم است.

انجام ندادن مسولیت های بر عهده زوجین است باعث فشار به طرف مقابل می شود. انجام مسولیت های زندگی که برای هر یک تعریف شده است باید به درستی انجام شوند.

Divorce Counseling: Pre-Divorce vs Post-Divorce Therapy – TherapyTribe

طلاق به عنوان دومین رویداد پر استرس زندگی، پس از از دست دادن یکی از عزیزان رتبه بندی می شود. این بدان معناست که توسعه و اجرای مهارت های مقابله ای سالم برای عبور از تحران طلاق ضروری است.

مسکن فوری

معمولاً افراد تمایل دارند به چیزهایی روی آورند که تسکین فوری تری مانند الکل دارند، اما مکانیسم های مقابله ناسالم در واقع استرس را تشدید می کند.

مشاوره طلاق در ونکوور توسط محمد خرسندی روانشناس به شما کمک می کند تا فشار کمتری را در این مرحله تحمل کنید. محمد خرسندی عضو انجمن روانشناسی آمریکاست.

گذراندن مراحل طلاق می تواند یک دوره چالش برانگیز در زندگی شما باشد. به دنبال راه‌هایی برای کنار آمدن با احساسات و انتقال به فصل بعدی زندگی‌تان، پاسخی طبیعی به این وضعیت شدید است.

درمان ممکن است یک گزینه سودمند برای کمک به سازگاری و رشد در هنگام طلاق از همسر باشد.

برای اکثر افرادی که طلاق را پشت سر می گذارند، دوران سختی در زندگی آنهاست.

احساسات تجربه شده می تواند از تسکین و هیجان برای شروعی تازه گرفته تا احساس غم و اندوه، از دست دادن، و گناه، با پایان یافتن دائمی طلاق متغیر باشد.

هنگامی که با موانعی روبرو می شوید که احساسات زیادی در حال فوران هستند، به دنبال فضاهای امنی باشید که در آن نگرانی ها و احساسات را بیان کنید. محمد خرسندی بهترین روانشناس در ونکوور است.

این احتمال وجود دارد که اکثر زوج‌هایی که با مشکلات جدی زناشویی با جدایی روبرو هستند، از مشاوره با درمانگران طلاق حرفه‌ای بهره ببرند.

خدمات مشاوره طلاق در ونکوور  از محمد خرسندی روانشناس بالینی بخواهید تا به شما کمک کند از بحرانهای آن به راحتی عبور کنید.

اگر احساس می‌کنید که شما و همسرتان در نقطه‌ای از ازدواجتان هستید که مشکلاتی دارید که می‌خواهید به تنهایی حل کنید، یا اگر قبلاً تصمیم به پایان دادن به ازدواج خود گرفته‌اید، طلاق درمانی می‌تواند به هر دوی شما کمک کند تا با این شرایط کنار بیایید.

مزایای مشاوره طلاق

تکنیک‌هایی برای مدیریت بهتر احساسات منفی و حل تعارض‌ها (که مخصوصاً در صورتی که فرزند دارید).

هنگام بررسی گزینه طلاق و تصمیم گیری در مورد آینده ازدواج خود (اگر هنوز تصمیم نگرفته اید) راهنمایی از یک درمانگر.

فرصتی برای درک بهتر اشتباهات در رابطه و چگونگی یادگیری از آن برای موفقیت بیشتر در روابط آینده.

یک دیدگاه بیرونی از درمانگر برای اطمینان از اینکه هر دو طرف موضوع شنیده می شود و هیچ کس احساس نمی کند که نظرات و احساسات او کمتر از دیگری اهمیت دارد.

به درک این نکته کمک کنید که زندگی پس از طلاق هم ادامه دارد. و دنیای جدیدی رو به روی شماست. پس از قطعی شدن طلاق، ممکن است مسائل جدیدی مطرح شود.

زوج‌ها اغلب در حالی که هنوز در حال دعوا هستند، مشاوره ازدواج با یک درمانگر ویژه ازدواج را در نظر می‌گیرند و قصد دارند ازدواج خود را بازگردانند.

اما، گاهی اوقات این رابطه قابل ترمیم نیست و تصمیم به طلاق قبلا گرفته شده است. مشاوره طلاق در ونکوور.

احساسات بعد از طلاق

بسیاری از احساسات در طول فرآیند طلاق به وجود می آیند و ایجاد یک سیستم حمایتی می تواند به کاهش بخشی از درد عاطفی و لجستیکی کمک کند.

مشاوره طلاق نوعی روان درمانی است که به زوج ها کمک می کند تا تعارضات را کشف، شناسایی و حل کنند

تا بفهمند آیا هر یک از طرفین خواهان طلاق هستند یا چگونه پس از طلاق به جلو حرکت کنند.

این نوعی گفتگو درمانی است که فضای امن و خصوصی را برای زوجین خود فراهم می کند تا در مورد چالش ها و احساسات در مورد رابطه و یکدیگر گفتگو کنند.

صحبت کردن در مورد مشکلات با یک مشاور آموزش دیده، بخش موثری برای درک بهتری از خودتان است. متأسفانه گاهی اوقات ازدواج ها در درازمدت موفق نمی شوند و طلاق عملی ترین نتیجه نهایی است.

مشاوره طلاق اغلب برای کاهش استرس طلاق قریب الوقوع مورد استفاده قرار می گیرد،

اما همچنین می تواند ابزاری برای کمک به شرکا در تصمیم گیری در مورد ماندن در ازدواج، ترک ازدواج یا انتقال از زندگی زناشویی به زندگی مجردی باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *