آفرودیت

کهن الگوی آفرودیت

کهن الگوی آفرودیت

کهن الگوی آفرودیت

آفرودیت الهه عشق و زیبایی که رومی ها و او را ونوس می نامیدند زیباترین الهه بود شاعران از زیبایی صورت و اندام او و از بین طلایی و چشمهای پرتلالواش، از پوست نرم و سینه های زیبای او سخن گفته اند .

او برای هومر عاشقی خنده زنان بود سرشار از فریبندگی ،مقاومت ناپذیر، کیفیت و هوشیاری مربوط به آفرودیت بی همتاست الهه های باکره با هوشیاری متمرکز همراه بوده و کهن الگو هایی هستند که زنان را قادر می کند تا برای آنچه برای شان معنادار است تمرکز نمایند.

اما آفرودیت به تنهایی از نوع کیفیت هوشیاری برخوردار است که آنرا هوشیاری آفرودیت می نامیم هوشیاری آفرودیت متمرکز و درعین‌حال پذیراست این هوشیاری همه آنچه را که در آن حضور دارد در بر می‌گیرد و هم از آن متاثر می شود هوشیاری آفرودیت متمرکز تر و شدیدتر از آگاهی منتشر الهه های آسیب پذیر است اما این هوشیاری نسبت به آنچه بر آن متمرکز است از آگاهی متمرکز الهه های باکره پذیر اثر و دلسوزانه تر است .

بنابراین ،این هوشیاری نه مانند لامپ اتاق نشیمن هست که همه چیز را در شعاع تابش خود با نوری گرم و ملایم روشن می کند و نه به نورافکن یا اشعه لیزر شبیه است این روشنایی ویژه به ما کمک می‌کند تا از نظر هیجانی به نوعی همنوایی راه پیدا کنیم (بولن ترجمه غلامرضا آذری ۱۳۹۵)

آفرودیت کهن الگوی عاشقی کردن است و به شدت تحت تاثیر هیجانات و احساسات است اگر اآفرودیت در فردی به شکل عقده در بیاید دچار روابط متعدد و نیمه تمام است و به شدت تحت تأثیر کارهایی است که نسبت آنها می کند و اکثر کارهای خود را نیمه تمام است و نمی‌تواند آنها را به سرانجام برساند دوست دارد مورد توجه باشد و اگر کسی به او توجه نکند ناراحت می شود از او باید همیشه و همواره تعریف کرد او شخصیتی نمایشی دارد و می‌تواند فردی اغواگر، مکار با روابط جنسی متعدد و ناسالم  است فرد آفرودیتی در امور مالی ناموفق و خوش گذران است.

ا گر به شکل آگاهی بروز کند فردی خوش مشرب رمانتیک با روابط جنسی پرشور و حرارت است. خلاقیت و کیمیاگری و شور زندگی از ویژگیهای بارز و محسوب می‌شود. فرد آفرودیتی به هر راحتی می‌تواند دیگران تحت تاثیر قرار دهد کهن الگوی آفرودیت و بهره‌مندی زن از عشق و زیبایی تمایلات جنسی و شهوانی فرمانروایی میکند. قلمروی معشوق کشش نیرومندی بر بسیاری از زنان اعمال می‌کند.

آفرودیت به عنوان نیرویی در شخصیت یک زن می تواند به اندازه هرا و دیمیتر پرتوقع باشد آفرودیت زنان را وادار می کند تا هم کارکردهای خلاق و هم کارکرد های زایشی را تحقق بخشند هر زنی که عاشق کسی می شود که او نیز به وی عشق می ورزد در آن لحظه تجسم کهن الگوی آفرودیت است هنگامیکه آفرودیت به عنوان کهن الگوی اصلی در شخصیت یک زن حاضر است او بارها به آسانی عاشق میشود (بولن ترجمه غلامرضا آذری)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *