دیونوسوس

کهن الگوی دیونوسوس

کهن الگوی دیونوسوس
کهن الگوی دیونوسوس

کهن الگوی دیونوسوس کهن الگوی زندگی کردن در لحظه است. این فرد برای زنان جذاب است و به راحتی می تواند با روان زنانه ارتباط برقرار کند. او فردی سرمست و پر شور در زندگی است. به راحتی می تواند دیگران را تحت تاثیر قرار دهد.

این کهن الگو امکان زندگی در زمان حال را می دهد و دارای تضادهای دوگانه است. غرق شدن در معاشقه و رسیدن به خلسه و رها کردن زندگی روزمره از ویژگیهای وی است.
این افراد روح بسیار حساسی دارند و کودک الهی دارند. احساس می کنند فرزند خدا هستند و خدا مثل پدرشان، از ایشان مراقبت می کند و گوش به فرمان آنهاست تا خواسته هایشان را برآورده کند، از درون احساس می کنند از بقیه برتر و بالاتر هستند و برای اثبات برتری شان کاری نمی کنند و از درون این احساس عمیق را دارند.

خود را بسیار بزرگ و عظیم الشأن می دانند و از اینکه در میان انسانها (البته از نظر ایشان باید گفت به ظاهر انسانها) گیر افتاده اند بسیار احساس غریب و رنج و زحمت دارند و فکر می کن انسانها موجودات نادانی هستند که باید هر چه زودتر بفهمند که ایشان که هستند و کمر به خدمت ایشان ببندند.

او فردی مهربان و صمیمی،دوست داشتنی و احساساتی است. برای همین از ذهن و کارهای مربوط به ذهن فراری هستند، حوصله فکرکردن ندارند مثلا درس خواندن و یا هر چیزی که نیاز به ذهن باشد، برایشان غیر قابل انجام است.
این افراد بدون چارچوب هستند، و هیچ حد و حدود و قانون و مقرراتی برای خودشان قائل نیستند و دوست دارند که آزاد و رها باشند. تعهد برای این افراد بسیار دشوار است و حکم قفس را دارد.

عقده در دیونوسوس

اگر دیونوسوس به شکل عقده در فردی فعال شود او تبدیل به آدم بی مسولیت در زندگی می شود که مصداق نوجوان ابدی است. او به راحتی از قوانین عدول می کند و تعهدات خود را زیر پا می گذارد.

او دم دمی مزاج و عیاش است که فقط به دنبال خوش گذرانی کردن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *