هرمس

کهن الگوی هرمس

کهن الگوی هرمس

کهن الگوی هرمس

کهن الگوی هرمس دارای استعدادهای نهفته مثبت و منفی است. نوآوری ، قابلیت خوب ارتباط برقرار کردن و توانایی صریح اندیشیدن و عمل کردن صفاتی هستند که می‌تواند به طور خلاقانه برای موفق شدن یا فریب دادن به کار گرفته شود همچنین هرمس در مقام انتقال دهنده معنی و نجات دهنده کودک ،بی‌تردید یک کهن الگوی مثبت است.( بولن،۱۳۹۵، ترجمه ملیحه وفامهر)

اگر اینگونه الگو در فردی به شکل آگاهی بروز کند فردی از با روابط عمومی بالا و قدرت جذب دیگران در کمترین زمان ممکن می باشد. فردی خلاق فی البداهه و دست و دلباز است.

استاد سخنوری و مذاکره است. به راحتی دیگران را تحت تاثیر خود قرار می دهد، چون کلامی تاثیرگذار و اثربخش دارد. از او به عنوان فردی خوش مشرب و گشاده رو نام می‌برند و در تعاملات انسانی به راحتی با انسان ها وارد رابطه می شود ،اما اگر به شکل عقده در فردی فعال باشد، می‌تواند فردی دروغگو و لاف زن باشد. به راحتی سر دیگران کلاه می گذارد .قوانین را دور می زند یا آنها را می شکند. دستاورد چندانی ندارد و به راحتی به دیگران آسیب عاطفی می‌زند از آنجا که شغل مشخصی ندارد به راحتی اهل پذیرش مسئولیت نیست و از او به عنوان نوجوان ابدی یاد می کنند .

کودکی هرمس

از روز تولد فعال و خلاق است. با همه آدمها زود ارتباط برقرار می کند شیرین زبان از معمولاً به راحتی دروغ می گوید به هیچ عنوان نمی‌توان او را محدود کرد پس از آن که خراب کاری کرد به راحتی می تواند چهره معصومانه به خود بگیرد که من این کار را انجام ندادم .اگر کار بدی انجام دهد به راحتی تقصیر را به گردن کسی دیگری می اندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *