هستیا

کهن الگوی هستیا

کهن الگوی هستیا

کهن الگوی هستیا

کهن الگوی هستیا وقتی در فرد فعال می شود به جریان زندگی اعتماد دارد.از زندگی خود رضایت خاطر عمیق دارد و از یک آرامش درونی برخودار است.او فردی است که دارای بصیرت عمیق معنوی و بینش روحانی است.

هستیا در یونان باستان به ایزدبانوی باکره خانه و کانون خانواده، آتشدان و معماری بود. او اولین فرزند  و کرونس و همچنین خواهر بزرگتر زِِیوس به شمار می رود.

هستیا مهربانترین ایزدبانو در میان المپ نشینان بود. او به عنوان الهه اجاق خانواده مسئول پخت و پز نان و آماده سازی غذا برای خانواده را برعهده داشت.

در اصل او یکی از دوازده ایزد المپ نشین بوده است و هیچ تاج و تختی نداشته است و جای خود را به هفایستوس داد تا به مراقبت از آتش مقدس اجاق المپ بپردازد.

در روایتی آمده است که هستیا برای برقراری رابطه از سوی پوزیدون وآپلوتحت فشار بوده است اما به سر زئوس سوگند خورد که بکارت خود را تا ابد حفظ کند.

هستیا ، الهه معنویت و صبوری است و توجه عمیق به مسائل معنوی دارد. در جمع ها حضور کمی دارد و با آرامش به کارهای خود می پردازد. خود را درگیر بحث های اطرافیان نمیکند. او زنی ساکت ،آرام و متمرکز است. نماد او؛ آتشکده، فروتنی و حجب و حیا و شاخه گل است و ضعف او؛ عدم توانایی نه گفتن و ضعف در مهارتهای اجتماعی است.

عقده در هستیا

اما اگر هستیا به شکل منفی یا عقده در فردی بروز کند فاقد دستاورد مادی جدی در زندگی است.فردی است که در روابط بین فردی دچار مشکلات جدی است،و توانایی ابراز وجود را ندارد.او از اعتماد به نفس پایین در رنج است.

عقده هستیا باعث می شود تا او توسط دیگران جدی گرفته نشود،و از رو به رو شدن با دنیایی مادی و واقعیت های آن دچار مشکل می شود.

یک نظر در “کهن الگوی هستیا

  1. فرشته گفت:

    بسیار عالی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *