مقالات, هفایستوس

کهن الگوی هفایستوس

کهن الگوی هفایستوس
کهن الگوی هفایستوس

کهن الگوی هفایستوس کهن الگوی خلاقیت و نوآوری است. فردی که از این کهن الگو استفاده می کند بوسیله کار زیاد خشم درونی خود را کنترل می کند. او فردی است که عواطف بالا و پر شوری دارد اما این عواطف پنهان است.

این کهن الگو انرژی را تولید می کند که باعث خستگی ناپذیری او می شود. او فردی صلح طلب و وفادار است.

وجود این کهن الگو در انسان بیانگر نیاز عمیق او برای خلق چیزهای زیبا و قابل استفاده است. افراد هفائستوسی افرادی هستند که تمدن از کار و عرق جبین آنها رشد کرده است. آنها نشاندهند خلاقیت بی پایان و منبع عرضه بیشترین نبوغ در جهان هستند.
او در کارگاهش بی رقیب است، اما مانند انسان مدرن که هویت خود را با کار اشتباه می گیرد، در بیرون از کارگاه، کارآیی زیادی ندارد. از کار سخت و زیاد، گرفتاری در اندوه، سوختن در کینه ها، کار خلاق، نبوغ در نوآوری، آمادگی برای رویاویی با ظلم و رهبران ظالم، بیزاری از جنگ، علاقه به صلح و آرامش و طرفداری از اصول انسانی. نماد خواست عمیق انسان است برای ساختن و خلق چیزهای تازه ای که کارآیی دارند و زیبا هستند. مردانی که این ویژگیها را دارند برای رسیدن به موفقیت در این دنیا با مشکل مواجه هستند.
مردان هفائستوسی به شدت درون گرا و عاطفی هستند. برای آنها سخت است که احساساتشان را مستقیماً بیان کنند. دیگران نمی توانند درک کنند درون آنها چه می گذرد.
خیلی از چیزهایی را که دیگران نمی فهمند را به خوبی و به راحتی می فهمد و دیگران فکر می کنند که او همیشه سرش به کار خودش جمع است و همه چیز را نمی بیند و متوجه نمی شود ولی او همه اتفاقات و آنچه که در پیرامونش می گذرد را با جزئیات فهمیده و در جریان همه آنها است.

عقده در هفایستوس

وقتی هفایستوس به شکل عقده در فردی بروز می کند باعث بروز خودسرزنشگری و پایین بودن عزت نفس در او می شود. او خود را بی ارزش می شمارد که لایق چیزی نمی داند. فرد هفایستوسی زودرنج و غیر معاشرتی است. او غیر قابل نفوذ و بداخلاق است.

یک نظر در “کهن الگوی هفایستوس

  1. رضوان گفت:

    جالب بود مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *