مقالات, یونگ

یونگ درمانی

یونگ درمانی
یونگ درمانی

یونگ درمانی فواید زیادی دارد، از جمله: افزایش درک خود و دیگران توسعه مهارت های ارتباطی خلاقیت بهبود یافته است ، توانایی مقابله با مشکلات عاطفی رابطه بهتر بین دنیای درون و بیرون است .

توسعه یک رویکرد حمایتی و پرورشی نسبت به خود و دیگران ، افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس انعطاف پذیری در نگرش ها و رفتارها است. روانشناسی عمق یکی از تکنیک های اصلی این رویکرد است. این رویکرد شامل کشف انگیزه های پشت افکار و رفتارهای منفی شما و درمانگرتان می شود تا آنها را درمان کنید. در طول روان‌شناسی عمقی، شما تشویق می‌شوید که به دنبال منبع یک موضوع بگردید تا نحوه بروز آن.

روانشناسی کهن الگویی یکی از این تکنیک های درمانی است که برای کشف انگیزه های ناخودآگاه استفاده می شود . با استفاده از این رویکرد، درمانگر شما ممکن است تجزیه و تحلیل کند که چگونه رویاها و روان شما با باورهای شما مرتبط است و چگونه افکار، احساسات و رفتارهای شما را آگاه می کند .

«کهن الگو» نمادی از تجربیات زندگی جمعی شماست و انتخاب های آگاهانه و ناخودآگاه شما را تعیین می کند. اگرچه نتایج متفاوت است، اما هدف اصلی شناسایی منبع افکار یا انگیزه های ناسازگار به منظور بروز افکار و رفتارهای سالم تر است. محمد خرسندی روانشناس

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *